Utarło, że każdy kto złe słowo, albo niewygodny fakt przytoczy o Rosji to albo nieuk, albo manipulant


Nie wiedzieć czemu ale się tak uarłu pośród kilku...

Ciekawe skąd ta wiara:

"Ale Rosja rozprawi się z tym złem dla dobra całego świata. To Putin przerwał eksterminację ludzkości pod pozorem fałszywej epidemii covida, a i z zielonym ładem, kolejną zbrodnią przeciw ludzkości, zrobi porządek..."

że akurat Rosja będzie z całym złem się rozprawiała, w dodatku rozprawiała akurat "by inni mieli dobrze"?

Bo zdaje się Rosja to ma własne interesy, zbieżne lub rozbieżne z interesami innych, niemniej własne,
jeśli zaś o kowid chodzi w kontekście zbrodni przeciwko ludności, to niby jak? Bo...Lepszy Ruski kowid

„Губернатор Петербурга Александр Беглов 28 марта продлил ограничения, связанные с профилактикой распространения коронавирусной инфекции, сразу на девять месяцев — до 31 декабря 2024 года, следует из текста постановления, опубликованного на сайте Смольного. Это первый раз, когда губернатор продлевает действие ограничение на такой длительный срок. До этого Беглов продлял ограничения в декабре 2023 года на три месяца”.

Zatem skąd ta wiara, bo można przypomnieć, że jakby nie patrzeć, w imię tego rozprawiania, ta sama Rosja w tył głowy Polaka strzelała... strzelała!?

Zanim który powie, że owszem, ale to żydzi strzelali, tyle, że w radzieckich mundurach, powiem, że brzmi to jak nie Niemcy, a naziści.
Ktoś na górze stał, ktoś był niżej w tej ruskiej hierarhii i albo w tej Rosji każdy sobie rzepkę skrobie, albo wręcz przeciwnie, czyli ci od góry, doskonale wiedzieli co się dzieje, wydając na ów proceder przyzwolenie.
Jeśli ktoś powie, że Stalin to jakiś tam "Dżugaszwili z Gori", to ja powiem, że kiepsko to świadczy o Rosji i jej kondycji, bo tam stale, jakiś obcy, nie Rosjanin zasiada na tronie.

---

Katarzyna I Aleksiejewna, ros. Екатерина I Алексеевна; urodzona jako Marta Helena Skowrońska (ur. 5 kwietnia?/15 kwietnia 1684[1] w Jēkabpils w Inflantach, zm. 6 maja?/17 maja 1727 w Petersburgu) – cesarzowa Rosji w latach 1724–1727 (samodzielne panowanie od śmierci męża w 1725), druga żona Piotra I Wielkiego od 1712 r.
Urodziła się 5 kwietnia 1684 r. prawdopodobnie w rodzinie chłopskiej, jednak nie jest to do końca pewne, gdyż istnieje teoria, że jej ojciec Samuel Skowroński mógł być zubożałym inflanckim szlachcicem. Mógł być też szwedzkim oficerem. O jej matce nie ma żadnych pewnych informacji.

Piotr II Aleksiejewicz, ros. Пётр II Алексеевич (ur. 12 października?/23 października 1715 w Petersburgu, zm. 19 stycznia?/30 stycznia 1730 w Moskwie) – cesarz Rosji w latach 1727–1730, wnuk cara Piotra I (1682-1725). Pochodził z dynastii Romanowów, której był ostatnim potomkiem w linii męskiej. Szarlota Krystyna Zofia z Brunszwiku-Wolfenbüttel, niem. Charlotte Christine Sophie von Braunschweig-Wolfenbüttel (ur. 28 sierpnia 1694 w Wolfenbüttel, zm. 2 listopada 1715 w Petersburgu) – żona carewicza Aleksego Piotrowicza.

Iwan VI Antonowicz (ros. Иоанн Антонович; ur. 12 sierpnia?/23 sierpnia 1740 w Sankt Petersburgu, zm. 5 lipca?/16 lipca 1764 w Szlisselburgu) – cesarz Rosji w latach 1740–1741. Iwan Antonowicz pochodził z dynastii Welfów. Był po kądzieli prawnukiem cara Iwana V Romanowa, synem księżnej Anny Leopoldowny i księcia brunszwickiego, Antoniego Ulryka z Brunszwiku-Wolfenbüttel.

Elżbieta Piotrowna Romanowa, ros. Елизавета Петровна; ur. 18 grudnia?/29 grudnia 1709 w Kołomieńskiem, zm. 25 grudnia 1761?/5 stycznia 1762 w Petersburgu) – cesarzowa Imperium Rosyjskiego w latach 1741–1762, młodsza córka Piotra I Wielkiego (1689–1725) i cesarzowej Katarzyny I (o pochodzeniu której wyżej).

Piotr III Fiodorowicz, Пётр III Федорович (ur. 21 lutego 1728 w Kilonii, zm. 6 lipca?/17 lipca 1762 w Ropszy  k. Sankt Petersburga) – cesarz Rosji od 5 stycznia do 9 lipca 1762 r., książę Holsztynu od 1739 r., syn Anny Piotrownej i Karola Fryderyka. Urodził się 21 lutego 1728 r. w Kilonii. Był jedynym synem Anny Piotrownej, cesarzówny rosyjskiej i Karola Fryderyka, księcia Holsztynu. Ze strony matki jego dziadkami byli Piotr I Wielki, cesarz Rosji i Katarzyna I, która po śmierci męża objęła samodzielne rządy. Jego babką ojczystą była Jadwiga Zofia Wittelsbach, starsza siostra władców Szwecji: Karola XII i Ulryki Eleonory.

Katarzyna II Aleksiejewna Wielka, ros. Екатерина II Алексеевна; urodzona jako Zofia Fryderyka Augusta, niem. Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst (ur. 2 maja 1729 w Szczecinie, zm. 6 listopada?/17 listopada 1796 w Petersburgu) – księżniczka anhalcka, żona wielkiego księcia, później cesarza rosyjskiego Piotra III, po zamachu stanu samodzielna Cesarzowa Wszechrusi panująca w Imperium Rosyjskim.

Paweł I Romanow, Paweł I Piotrowicz, ros. Павел I Петрович (ur. 20 września?/1 października 1754 w Petersburgu, zm. 11 marca?/23 marca 1801 tamże) – cesarz Rosji w latach 1796–1801, wielki mistrz Zakonu Maltańskiego 1799–1801, hrabia Oldenburga w 1773, wolnomularz. Paweł Piotrowicz urodził się 20 września (1 października) 1754 roku, oficjalnie jako syn Piotra III i Katarzyny II (o której było wyżej). Ojcostwo Piotra III nie było jednak pewne. Kolportowano pogłoski, iż faktycznym ojcem Pawła był hrabia Siergiej Sałtykow, kochanek Katarzyny II.

Aleksander I Pawłowicz (ros. Александр I Павлович; ur. 12 grudnia?/23 grudnia 1777 w Petersburgu, zm. 19 listopada?/1 grudnia 1825 w Taganrogu) – cesarz Rosji od 1801, wielki książę Finlandii od 1809, król Polski od 1815 (Królestwo Polskie), syn Pawła I z dynastii Romanowów, starszy brat księcia Konstantego oraz Mikołaja, swojego następcy na tronie Rosji. Matka Sophie Dorothee von Württemberg – Zofia Dorota Wirtemberska, ojciec wolnomularz.

Konstanty Pawłowicz Romanow, właśc. Konstantin Pawłowicz Holstein-Gottorp-Romanow (ros. Константин Павлович Романов; ur. 27 kwietnia?/8 maja 1779 w Carskim Siole (obecnie Puszkin), zm. 15 czerwca?/27 czerwca 1831 k. Witebska) – wielki książę rosyjski z dynastii Romanowów, następca tronu rosyjskiego w latach 1801–1823. Matka i ojciec jak wyżej.

Mikołaj I Romanow (ros. Николай I Павлович; ur. 25 czerwca?/6 lipca 1796 w Carskim Siole, zm. 18 lutego?/2 marca 1855 w Petersburgu) – cesarz Imperium Rosyjskiego i m.in. wielki książę Finlandii od 1 grudnia 1825 (koronowany na cesarza 3 września 1826), w latach 1825–1831(1855) król Polski (zdetronizowany w 1831 przez Sejm Królestwa Polskiego; nie przestał używać tytułu); brat Aleksandra I (1777–1825), trzeci syn Pawła I (1754–1801), z dynastii Romanowów. Rodzice, podobnie jak wyżej.

...
...
Władcy Rosji

Można by zapytać ile jest tej Rosji w Rosji!?
Patrząc na matki carów i ich ojców!?

Ciekawy życiorys ma Piotr I, wielkie poselstwo, Eudoksja Łopuchina, klasztor, Piotrowa miłość do dziewki, zgrabnie podsuniętej panny, wprawdzie zamożnej (ponoć córy jubilera, ale nadal dziewki), można nawet rzec, że car Piotr I stracił głowę dla dziewki.
Toż to prawie jak "na kogo padnie, na tego bęc" i ten "bęc" na tronie siądzie.

Kto kim był w tej wielkiej Rosji!?

"Lenin wyruszył (raczej wyruszono go) do Piotrogrodu 9 kwietnia 1917 roku, eskortowany przez niemieckich żołnierzy. Drzwi do wagonu zostały zaryglowane. Żeby nie mógł agitować po drodze?"

Żeby nie mógł agitować!?
Ale te zaryglowane, już nie przeszkadzały, by jak dotarł agitował!?
Taki przykład, że do Rosji stale kogoś posyłano? Kto posyłał? Niby w jakim celu?
Posłano Lenina, po nim nastał Stalin (też typowy Rosjanin)... dziś na tronie Putin siedzi.
Według historyków ojciec Lenina był pochodzenia rosyjsko-kałmuckiego, a matka żydowsko-niemiecko-szwedzkiego (też typowy Rosjanin?).

I dlaczego dziś ten ktoś, kto nie wiadomo skąd pochodzi, miałby "rozprawiać się z tym złem dla dobra całego świata", skoro w Rosji jest jak w tyglu, a u władzy, to podobnie jak i w każdym innym kraju, albo nie ma Rosjanina, albo w Rosji dzieje się podobnie, na wzór innych krajów.

I dlaczego akurat wnuk Spirydona Iwanowicza Putina, który ponoć jako chłopiec dostarczał posiłki dla Rasputina, a później był kucharzem Lenina a i szefem kuchni w jednej z willi Stalina miałby robić inaczej, niż mu nakazano? A złośliwi nawet twierdzą, że "wiarygodną jest relacja, że Wiera Putin (Osiepaszwili), podająca się za biologiczną matkę Władimira też miała relację z żonatym mężczyzną Płatonem Priwałowem, według obu tych relacji przyszły prezydent Rosji urodził się we wrześniu 1950 w obwodzie permskim jako nieślubny syn Wiery i owego żonatego mężczyzny, a od trzeciego do dziesiątego roku życia mieszkał z matką i ojczymem w Gruzji.
Patrząc na historię carów, mogło tak być... mogło.

---
@dżon

Zdjęcie wprowadzające:
"29 października 1611 roku car Rosji Wasyl Szujski złożył wraz z braćmi hołd królowi Zygmuntowi III Wazie. Wydarzenie, obok obsadzenia polską załogą Kremla, było punktem kulminacyjnym interwencji Rzeczpospolitej w Rosji u progu XVII wieku".
Czy komuś przeszkadzała potęga na wschodzie? Czyż nie to był powód, by na carskim tronie stale sadzać... obcych?